На сьогоднішній день існує багато способів інвестування грошей в золото: можна купити монети, чи злитки, купити паї індексних золотих фондів, розмістити гроші на золотовалютному рахунку в банку. Проте для проведення активних спекуляцій найбільш вдалими є три способи:
Проведення торгівлі з фактичним золотом. Цей варіант пропонується багатьма фірмами, які представляють послуги по торгівлі на валютному ринку форекс. Подібні операції краще виконувати з великим фінансовим плечем, близькому до курсів валют, враховуючи, що придбання золота повинно гарантувати виплати по swap-ставці. Варто зауважити, що не всі форекс брокери розкривають своїм клієнтам такий потенціал.
Використання фьючерсних контрактів на золото. В даний час на ринку строкової біржової торгівлі золотом лідирують США, таким чином, спекулянти мають можливість вибрати два контракти, найбільш підходящих для них. Один проводить торгівлю на 33.3 тройські унції(приблизно 1 кг. металу), інший – на 100 тройських унцій(це 3 кг. золота 995 проби). Для того, щоб потрапити на дану торгову площадку, потрібно знайти брокера, який зможе надати таку можливість. На даний момент подібні послуги пропонують і компанії в Україні. Хочеться відмітити ряд переваг торгівлі фьючерсами:
- Їх ліквідність(недивлячись на свою молодість, український ринок має добре торговані контракти, які мають невелику різницю між цінами продавців та покупців).
- Наявність опціонів(використовують для проведення спекуляцій, а також для розробки стратегій, головною ціллю яких є обмеження потенціалу збитків).
Торгівля контрактами на різницю (CFD). Це щось середнє між готівковим товаром та фьючерсом. Головною перевагою цих інструментів фінансового ринку є те, що вони торгуються з великим фінансовим плечем, тому ризик торгівлі з цими активами дуже високий.
Золоті спекуляції
Враховуючи ці три фактори, потрібно визнати, що найбільш оптимальним варіантом проведення спекуляцій з золотом є торгівля готівковим металом, проте тільки в тому випадку, коли на нього виплачуються відсотки по swap(варто враховувати й іншу сторону медалі: swap-ставку виплачують виключно господарям товару). Єдиним недоліком вітчизняного ринку є те, що він не працює цілодобово. Недивлячись на те, що вночі активність ринку невисока, кульмінаційними моментами, на яких трапляються сильні рухи прийнято вважати 13.30 – 17.00.