Ефективна торгівля на форекс, 5 стадій торгової ефективності
Використовуючи термін “торгова ефективність” ми розуміємо відсоткове відношення можливих прибутків до ризиків, при цьому в рішенні даної залежності очікуємо побачити позитивне число, яке й складе дохід трейдера. Багаточисельні досліди в області збільшення торгової ефективності дозволили виділити декілька закономірностей трейдерського менталітету, які отримали назву “П’ять стадій валютної торгівлі”.
Пошук потенційних можливостей
Розділяючи робочий процес на 5 покрокових дій, три з них ми віднесемо до інтелектуальних, а дві, які залишилися назвемо рефлекторними. Варто відзначити, що послідовності підпорядковується не просто окремий часовий проміжок торгової сесії, а й окрема фінансова угода. Отже, перший крок – пошук перспективних можливостей.
Цей пункт включає в себе звичайний перегляд цінових графіків в пошуках улюблених моделей, до яких підходить використовувана стратегія. Інтелектуальний характер початкової стадії не виключає взаємодію певних емоцій на вибір спекулянта, так особисті побажання, страхи й схильність до ризику можуть повернути спеціаліста до того чи іншого вибору.
Відкриття позиції
Знайшовши відповідну ринкову ситуацію, настає слідуючий етап дій – відкриття позиції. Ця частина є рефлекторною, а значить з моменту фіксації підходящої моделі тренду до відкриття підходящого ордеру може пройти лише декілька секунд.
Управління торговою позицією
Як тільки позиція відкрита, трейдер вступає на нелегкий шлях біржової гри. З цього моменту всередині процесу знаходяться власні кошти учасника, що безумовно викликає напругу і підсилює негативні емоції спекулянта. Жадоба, страхи – незмінні супутники даного процесу, проте контролювати їх власною волею все ж таки можливо. Між тим, ця частина валютної гри на форекс є самим важким етапом проходження для більшості трейдерів.
Закриття торгової позиції
Прибутки отримані, угода рухається до свого логічного завершення, настає момент знову ж таки рефлекторної дії – закриття позиції. Як і вхід в ринкове середовище, вихід повинен бути грамотним, вчасним, з мінімальною фіксацією збитків.
Аналіз проведеної угоди
На питання “А чи це так важливо ?”, відповідаємо – так! Самоаналіз дозволить не тільки поповнити багаж досвіду, а й побачити недоліки вибраних стратегій, моделей, торгових систем. Переоцінка робочого портфелю є вагомим внеском в подальший розвиток навичок трейдера.