Правильне управління ризиками в сфері валютних бірж
Управління ризиками Money Management
Що собою представляє управління ризиками Money Management ? Це своєрідна схема дій, пов’язана з управлінням валютним чи грошовим капіталом, направлена на збільшення та збереження валютних коштів інвестора – трейдера.
Тактичний Money Management – інструменти, правила та методи, які регулярно використовують для основної цілі – збереження капіталу.( Звичайно курс по управлінню капіталом та ризиком є в дилерських центрах, які пропонують послуги в сфері роздрібної торгівлі на фінансових ринках).
Стратегічний Money Management – довгострокове планування управління фінансами. Як правило, інвестору достатньо стратегічно забезпечити захист своїх коштів, а тактична стратегія стає обов’язком фонду чи трейдера, котрому інвестор довірив свої заощадження.
Щоб не втратити багато депозитів в самому початку кар’єри, починаючому трейдеру дуже важливо аналізувати досвід трейдерів зі стажем по управлінню ризиками.
Правила управління по зменшенню ризиків
Грамотно виставляти ордери стоп лосів та тейк профітів. Це передусім захистить від втрати багатьох депозитів і мінімізує емоціональні переживання самого трейдера.
Відкриваючи будь який ордер прогнозуйте збиток до прибутку в пропорції – один до трьох. Наприклад – Take profit 150 пунктів, відповідно Stop loss 50 пунктів.
Щоб правильно оцінити рух тренду перед постановкою ордеру, проаналізуйте даний рух, мінімум на трьох часових інтервалах.
Захиститися від прогнозованого відкату ціни можливо стоп лосом не більше 10 % від суми депозиту.
Використовуючи трейлінг стоп можна збільшити прибуток. Використовуючи ручний стоп лос можна не встигнути відреагувати, у випадку, якщо обставини на ринку будуть кардинально мінятися.
Грамотно використовуйте хеджування. Після точного визначення напрямку руху тренду, закривайте збиткову угоду.
У випадку, якщо недостатньо коштів, можна використовувати кредитне плече у співвідношенні 1:100, але при цьому збільшується ризик при торгівлі.
Money Management розуміє також диверсифікацію угод. Було би великою помилкою для починаючого трейдера використовувати всю суму депозиту. Торгуючи сумами більшого об’єму важливо використовувати страхування капіталу.
Як правило, розмір страхової суми не повинен бути більшим від прогнозованого прибутку. Якщо трейдер сумнівається в своїх можливостях, рекомендуємо використовувати систему довірливого управління чи якийсь інвестиційний фонд.