Міжнародна резервна система та благополуччя світових валютних ринків
Управління світовою грошовою масою
Привілегія публікації загального стану світової грошової маси належить Міжнародній Резервній Системі, до обов’язків якої крім всього іншого входить й управління ліквідністю існуючих валют. Серед основних інструментів в роботі Міжнародної Резервної Системи головну роль відіграють три грошових агрегати:
М1
М2
М3
М1 – самий вузький з вищеперерахованих показників, інформативність якого обмежується значною кількістю ліквідних форм грошових одиниць.
До сфери обслуговування інструменту входять наступні форми грошового обігу:
Об’єми коштів на руках
Виписка дорожніх чеків
Відкриття та експлуатація рахунків на вимогу
Різноманітні депозитні вклади
Чеки
Фінансовий агрегат М2 крім М1 курує ощадними рахунками та великими депозитами в сумі від 100000 американських доларів. Більше того, до сфери діяльності інструменту входить підведення балансів взаємних фондів на світових роздрібних ринках. Раніше федеральною системою широко використовувався більш об’ємний показник під позначкою М3, який припинив своє існування в середині 2006 року через складність збору інформативних даних для підрахунку значення цього показника.
Падіння ліквідності американського долару
Як широко відомо, друк кожного додаткового бумажного долару негативно відображається на стані ліквідності валюти, що має в свою чергу далекотривалі наслідки для інвесторів, які орієнтуються на роботу по парам з участю USD. Проте ФРС знаходячись на варті ліквідності загальної валюти, вчасно проводячи рятівні дії, зберігає світову рівновагу валютних ринків. Так, управляючи грошовою масою під час економічної кризи, були зроблені дії, котрі дозволили зберегти ліквідність національної валюти США. Однією з проведених рятівних операцій стало збільшення об’єму грошової маси куруємої агрегатом М2 більш ніж на 10 %, що стало вимушеною, проте разом з тим дуже потрібною дією.