Переходячи з одного фінансового ринку на інший більшість трейдерів здійснює стандартний набір помилок, про дві з яких поговоримо в цій статті. Вивчивши величезну кількість помилок при переході з фондового на валютний ринок, можна дійти висновку, що більшість проблем та збитків виникає саме через:
Нездатність спекулянта належним чином керувати своїм валютним ризиком, який в значній мірі відрізняється від ризику на фондовому ринку.
Нездатність або невміння адекватно реагувати, а потім використовувати інформацію про мінливість ринку, що звичайно буде дуже впливати на дохідність вашої відкритої позиції.
Ці найбільш поширені проблеми при зміні фінансового ринку в найбільшій мірі залежать від розміру кредитного плеча на валютній біржі та на фондовому ринку. Загальновідомо, що різниця в кредитних плечах, тобто в маржі на цих ринках просто неймовірна. Так, починаючи роботу на валютній біржі спекулянту конче необхідно зрозуміти механізми роботи плечей та зрозуміти вплив або роль макроекономічної інформації в процесі формування та розвитку угоди на форекс.
Головні відмінності валютних та фондових активів
Як правило, валютні гравці, котрі прийшли з фондової біржі, звикли торгувати що називається на свої, тобто фактично без плеча. Таким чином, прибуток або збитки при закритті фінансової операції складе в відношенні кореляції угоди 1:1. Так, 20 % збільшення, або спад вартості акції призведе до 20 % збільшення чи зменшення стартового депозиту.
На форексі ж механізм отримання прибутку функціонує трохи по іншому. Наприклад, форекс дозволяє торгувати по кредитному плечу в розмірі 1: 100. Іншими словами, 1 % рух ціни при використанні такого плеча може призвести до 100 % прибутку або повної втрати стартового капіталу. Беручи до уваги такі особливості торгівлі на форекс, першочергове значення в перекваліфікації трейдера грає вміння адаптуватися та навчитися грамотно регулювати розміри своєї майбутньої угоди. Більше того, можлива необхідність переходу на торги на короткотривалі часові інтервали, що дозволить гравцю вчасно відреагувати на розвороти та непередбачену поведінку ціни.