Акції, валюти, взаємовигідні учасниці торгового процесу
Взаємний інтерес – акції, валюти
Існує безліч ринкових ситуацій, при яких коливання ліквідних валют напряму впливають на положення чи значення ціни акцій великих транснаціональних корпорацій. Зміна ціни акції під впливом тренду формування валютних курсів виникає через збільшення або зменшення іноземних прибутків фінансового підприємства. Так, для компаній експортерів – імпортерів процес формування валютних курсів на форекс напряму визначає коефіцієнт дохідності та продажів. Як же працює цей взаємозв’язок ? Розглянемо далі...
Конкурентноспроможність – відносні величини
Амплітуди коливання в формуванні валютних курсів можуть визначати для фінансового підприємства вигідність чи навпаки збитковість ситуативного положення перед основними конкурентами. В якості прикладу візьмемо активи американської та французької авіакомпаній “Boeing” і “Airbus”, чиї доходи сильно відрізнялись на часовому проміжку 2006- 2007 років, в період 20 % посилення европейської валюти проти американського долару. Вигідна позиція євро спровокувала збільшення авіабілетних продажів компанії “Boeing”, що безумовно посилило цінове значення акцій компанії.
Характерно, що в вищезазначений період виникла неочікувана зміна фінансового інтересу іноземних інвесторів на фоні зростання євро в ціні та його прогресії з позиції 1.18 до цінового рівня 1.42. Проте європейський конкурент “Boeing”, французька компанія “Airbus”, навпаки понесла величезні збитки в момент посилення валютних котирувань європейської грошової одиниці. В третьому кварталі розрахункового періоду за 2007 рік компанії екстренно прийшлося скоротити штат своїх співробітників на 10000 робочих місць, що засвідчило про різко негативний стан справ у компанії. Більше того, “Airbus” прискорило розробку та виробництво нового пасажирського літака, що дозволило акціонерам вичерпати збиток, більш ніж 810 мільйонів доларів.
Цей приклад показує тонкий взаємозв’язок двух інструментів ринку форекс – валют та акцій. Рух одного з них обов’язково відобразиться на поведінці іншого, що потрібно завжди враховувати в системі прогнозування і побудові власного торгового плану.