Цикл – науковий елемент дослідження торгового процесу, який виступає характеристикою сучасного стану ринку. Ринкову циклічність можна виміряти як з наукової, так і з технічної точки зору, скориставшись різними індикаторами й графіками валютної торгівлі. Головною властивістю ринкової циклічності є мінливість, іншими словами природа циклів в їх мінливості – вони пропадають та повертаються.
Нещодавні досліди фундаменталістів валютної торгівлі виявили закономірність параметрів циклів, знаючи які, можливо вибрати універсальну стратегію торгівлі в будь яких станах ринку. Для початку варто виділити декілька основних режимів торгівлі:
- Торговий режим тренду.
- Торговий режим циклу.
В першому випадку ідеальною стратегією прибуткової торгівлі є тактика втримування купівель та продажів для падаючого тренду. В другому випадку працює трохи інший закон – купляти та продавати варто на впадинах та піках циклу. Параметри, які використовуються при кожному з перерахованих режимів торгівлі, визначаються фазою циклу.
Наприклад, фаза з підвищеною чутливістю підскаже трейдеру, коли включається трендовий режим, що дозволить взяти більшу частину трендового руху для відкриття перспективних позицій на купівлю. Величина подібного діапазону буде значно більше, навідміну від конкуруючих методів ідентифікації тренду, таких як перетинання середніх, чи замірювання на графічних індикаторах торгівлі. Вимірювання фази циклічного режиму заздалегідь виявляє цикли і їх розвороти, що дозволяє уникнути помилок зі сторони сигналів осцилятора.
Природа торгових фаз
Для якісного використання торгових фаз в роботі на валютному ринку, для початку варто дізнатись про основні деталі чи природу фаз. Якщо говорити просто – фази описують те, в якому місці циклу знаходяться діючі позиції трейдера:
- На початку циклу.
- Всередині.
- Чи в самому кінці торгового циклу.
В цьому випадку під фазою розуміють кількість описів положення позицій на ринку. Рух циклу проходить по круговій, при цьому кожен цикл в сумі проходить шлях в 360 градусів. Головною характеристикою циклів є однакова швидкість зміни в русі торгових фаз, що створює рівноцінні радіуси майбутньої окружності повного циклу. Таким чином, десятиденна циклічність проходить шлях в 360 градусів рівно за десять днів.